Mesajı Okuyun
Old 11-08-2009, 16:51   #11
Av.Özgür KARABULUT

Alıntı:
Yazan sinemçelik
Gçrüldüğü üzere Bankalar maalesef hesap işletim ücretlerini dayanakları olmadan tahsil etmiyorlar. Eğer borcunuzu ödemek için bankanıza para yatırdı iseniz ve Bankanız ile aranızda imzaladığınız Hizmet Sözleşmesi gereği böyle bir işlem için Bankanın hesap işletim ücreti tahsil etme yetkisi varsa yapılan işlem uygunsuz değildir.

Merhabalar;

Burada mesele işlemin uygun olup olmadığından çok, özellikle öğrenci kardeşlerimiz için müşkül durumlara sebep olan bir uygulamadır. Özellikle bir banka var ki (ismi lazım değil ama hesabı olan herkesin rahatça anımsayacağı bir banka) her yıl başında hesapta gördüğü ilk paradan kesiyor "hesap işletim ücreti"'ni. Tamam yetkisi de var yasal dayanağı da ama neden? Hani her banka böyle bir kesinti yapsa bir nebze anlarım. Ve karşılaştığım bir çok olayda da Sayın Av. Duygu Hanım'ın da dediği gibi "biraz gürlemeniz gerekiyor" ve akabinde kesilen ücret hesabınıza yatıyor.

Sanırım bankanın hesabı şu; 25 Lira mı 1 Müşteri mi?
Zaten "ödeyemeyiz kardeşim, kesilen para geri ödenmez" diyorlarsa siz de kesin hesabınızı ... Memlekette banka mı yok!