Mesajı Okuyun
Old 04-03-2007, 13:36   #9
av.a.pinar

O.G.MANDİNO-Dünyadanın En Büyük Satıcısı şiddetle tavsiye ediyorum.Bu günü yüreğimdeki sevgi ile selamlayacağım.

Ve her şeyden önce kendimi seveceğim. Kendimi sevince, bedenime,ruhuma ve kalbime giren her şeyi şevkle inceleyeceğim. Kalbimin hiçbir zaman küçülmesine ve acıyla dolmasına izin vermeyeceğim. Tam tersine,onu paylaşacağım, o büyüyecek ve yeryüzünü ısıtacaktır.

Canım sıkılıyorsa, şarkı söyleyeceğim.
Üzüntülüysem, güleceğim.
Hastaysam, iki kat emek harcayacağım.
Korkuyorsam, ileri atılacağım.
Aşağılık duygusuna kapılmışsam, yeni giysiler giyeceğim.
Kararsızsam sesimi yükselteceğim.
Kendimi yoksul hissediyorsam,beni bekleyen zenginliği düşüneceğim.
Kendimi yetersiz buluyorsam, geçmiş başarımı anımsayacağım.
Kendimi önemsiz görüyorsam, hedeflerimi düşüneceğim.
Bugün duygularımın efendisi olacağım.
Bugün değerimi yüze katlanacağım.
İnsan dehasına değen dut yaprağı, ipek haline gelir.
İnsan dehasına değen killi toprak, kalelere dönüşür.
İnsan dehasına değen selvi ağacı,sandık olur., ınsan dehasına değen bir avuç koyun postu,krallara giysi olur.

Kendisini üç gelecek bekleyen bir buğday tanesi gibiyim. Buğday tanesi, bir çuvala konduktan sonra bir domuza yedirilmek üzere ahıra boşaltılabilir. Ya da ekmek yapılmak üzere öğütülmek ya da çoğalmak için toprağa ekilmek arasında bir seçim yapamaz. OYSA BEN SEÇEBıLıRıM. Hayatımı ne domuza yetirteceğim, ne de başkaları tarafından parçalanıp yenilmek üzere başarısızlık ve ümitsizlik taşları arasında öğüteceğim.

Ben başarıya açım. Mutluluğa ve huzura susamışım. Harekete geçmezsem, başarısızlık ve sefalet dolu uykusuz gecelerde yitip giderim.

Emredeceğim ve kendi emirlerime uyacağım.
Şimdi harekete geçeğim.
Başarı beklemez. Eğer ertelersem, başkasıyla nişanlanır ve onu ebediyyen kaybederim.
Şimdi zamanı. şimdi yeri. Ve işte ben.
Şimdi harekete geçeceğim.