Mesajı Okuyun
Old 12-03-2008, 00:41   #13
Av.Eda.P

Cengiz bey, eğer meslektaşım aramamdan rahatsız olsaydı, konuya ilişkin olarak borçlu vekili sıfatıyla, borcun kapatılması için sizinle irtibat halinde olmak ve sorunun her iki taraf için bir an önce çözülmesi amacıyla yardımcı olmak isterim beyanına karşılık olarak , görüşmek istemediğini açıkca beyan edebilirdi. Ancak kendisi bunu yapmamış hatta bir keresinde kendisi beni aramıştır. İki hafta içinde borçlu vekilinin, kayda değer görülmeyecek nitelikte beyanlar için araması belki sizi sıkabilir ancak önceki mesajlarımda da belirttiğim gibi ben kendisini dosyanın tek tahsilat şansı olan ödeme aracını kendisine haber vermek için aradım. Ama meslektaşım sürekli aynı şeyleri tekrar ederek ve beni dinlemeyerek büyük ihtimalle anlatmaya çalıştığım şeyi anlamadı bile.
Meslektaşlarımı aramam, aranmak da istemem görüşünüze katılmıyorum. Bizler hasım değiliz, yaptığımız şey sadece iş. Ben hiçbir koşul yada durumda konuşulan şey ne olursa olsun herhangi bir meslektaşımın beni aramasından rahatsız olmam. Kaldı ki bu olayda meslektaşımı aramış olmamın sebebi onun işini zorlaştırmak değil, kolaylaştırmaktır. Ancak neden arandığını anlamaya çalışmaya bile tenezzül etmeyen meslektaşım, bence çok büyük saygısızlık etmiştir. Israrla belirtmenize rağmen ben bu olayda kendimde bir hata göremiyorum.