Mesajı Okuyun
Old 21-03-2012, 17:26   #3
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
Öncelİkle Kolay Gelsİn Ve Bu Sİte İÇİn Çok TeŞekkkÜr Ederİm.benİm 13.03.2005 DoĞumlu Dİnİ Nİkahli EŞkİ EŞİmden Bİ Kizim Var. Bİz Kizim 6 Aylikken Ayrildik Fakat Onun Bİze Ve Aİleme VerdİĞİ Fİzİksel Olsun Psİkolojİk Olsun Her TÜrlÜ Şİddete Maruz Kaldik Ve İkİ Kez Kizimi KaÇirdi. AmaÇ Kizimi Kullanarak Bana UlaŞmak Yada Aci Vermek AnlamiŞ DeĞİlİm.bu Nedenle Kizimla Uzun SÜredİr GÖrÜŞmedİler KorktuĞum İÇİn Hep Saklandim Ondan. Ama Kizim Tanimak İsteyİnce GÖrÜŞtÜrdÜm.ama PİŞman Oldum ÇÜnkÜ Tekrar BaŞa DÖndÜk Yİne Tehtİtlere BaŞladi.daha Öncede Babama UyguladiĞi Darp Nedenİ İle Saniyorim 6 Ay Kadar Ceza Evİnde KalmİŞ.kisaca Sorum Şu Benden Kizimi Almak İstİyor Ne Yapabİlİr Bu Konuda Yada Alabİlİrİmİ Ben Ne Yapmaliyim? Şİmdİden Çok TeŞekkÜr Ederİm.

Sayın konuk,
Kızınızın babası ile sizin aranızda resmi nikah olmadığı, dolayısıyla kızınız evlilik dışı doğduğu için velayeti sizdedir.
Sorunuzdan kızınızın babasının nüfusuna işlenip işlenmediği anlaşılamamaktadır. Baba çocuğu nüfus müdürlüğünde tanıyıp kendi nüfusuna geçirmedi ya da babalık davası açılıp sonuçlanmadı ise, velayeti almasına olanak yoktur.
Diğer durumlarda da babasının velayeti alabilmesi için çok çok önemli nedenler bulunması ve bu konuda dava açması gerekir. Böyle bir dava ile karşı karşıya kalırsanız, bir avukattan doğrudan hukuki yardım almanız yararınıza olacaktır.
Ayrıca tehdit gibi suçlardan dolayı Cumhuriyet Savcılığı'na şikayette bulunabilirsiniz.