Mesajı Okuyun
Old 21-03-2008, 08:40   #12
Hasan Bahadır Büyükavcı

1)Kanuna uygun olmayan mutlak surette hukuka aykırımıdır?
Yasacılık-Hukukçuluk ayrımı burada gizli bence. Yasaya uygun olmayan bazı durumlarda hukuka uygun olabilir. Herkesin kendince bir dünya görüşü vardır, düşüncesi vardır. Benim düşüncem de bu yönde ve ben parmakizi alınmasının kanuna aykırı olmasına rağmen hukuka uygun olduğunu düşünüyorum. SMK38 demişsiniz ki" potansiyel suçlu gibi kayıt altına alınmasını bir hukukçu nasıl kabul eder anlayamıyorum." Kendinizi neden potansiyel suçlu hissettiniz bunu anlayamadım ama işte "hukukçuluk" "hukuku temel alarak" düşünmek demektir. Kanuna mutlak surette uygun olarak düşünmek değil! Sanırım düşüncelerimi yargılayacak değilsiniz!

2)Sayın avukat Anayasanın 2. maddesini gözden kaçırmışım(!) hatırlattığınız için teşekkürler.

3)Modern devletler İskandinav ülkeleridir. Tüm insanların parmak ve diş izleri bir bankada saklanmaktadır ve bu şekilde çocuk istismarı büyük şekilde engellenmiştir. Bilmem duydunuz mu?
Bencede tüm insanların parmak, diş izi ve dna bilgileri bir bankada toplanmalıdır. Ülkemizdeki suç oranına bir bakınız. Faillerin cezalandırılması için bu düşüncelerim bence "hukuka uygundur."

Saygılar...