Mesajı Okuyun
Old 07-08-2012, 11:32   #1
Konuk

Varsayılan 2.ameliyat mağduriyeti

eylül 2011 de istanbul da özel bir üniversite hastanesinde özel sağlık sigortam ile konka ameliyatı oldum.bu ameliyat sırasında ek olarak burnumun üzerinde daha önceden olan bir kıkırdak çökmesi içinde doktor çıkan kıkırdaklar ile destek yaptı.nekahat sonrasında yapılan bu desteğin şişliği bir türlü geçmedi.doktor bunun bir kaç ay içinde düzeleceğini düzelmezse bunu geri alacağını söyledi sigortayı kullanmadan.4 ay geçti bu şişlik geçmedi kontrol muayenesinde aldırmak istediğimi söyledim beklememi önerdi yaklaşık 7 ay bekledik fakat düzelmedi en son aldırmak için anlaştık ameliyat günü verdi fakat o hafta hastaneden ayrılıp başka bir özel hastaneye geçti.ve şuan bu şişliğin giderilmesi için bana ameliyatı ücretli yapabileceğini söylüyor.ücret ödeyemeceğimi söyledim(sağlık sigortam iptal oldu.) beni eski hastanedeki asistanına yönlendirdi (eğitim amaçlı birşey gibi gösterip alabileceğini söyleyerek.) eski asistanı da oyalayıp duruyor.dışarıda bunu düzelttirmek istersem maliyeti en az 3bin tl.bu durumda ben mağduriyetimi nasıl giderebilirim.doktoru sağlık bakanlığına yada il sağlık müdürlüğüne şikayet etmem bir sonuç sağlar mı?bu arada doktor konka ameliyatının epikriz raporunda bu ek müdahalesini belirtmemiş.