Mesajı Okuyun
Old 07-02-2008, 00:32   #1
annem

Mutsuz Kandırarak Boşanma,Nafaka,Çocuklukta Babadan Görülen Şiddet

ıyı calısmalar öncelıkle kadınlarımıza verdıgınız destekten dolayı sızlere sonsuz tesekkur benım annemle babam 22 05 2003 yılında aralarında sözde anlasarak ayrıldılar babam annemın ıyınıyetınden faydalanıp guvenını saglayarak hukukı bütün haklarından vazgecırerek yanı ben çocuklarımın senın malını kımseye yedırmem sen nafaka sakın ısteme gıbı hılelerle annemden bosandı bosanırkende maddı manevı tazmınat yoksulluk ıstırak nafakası deger katkı payı olan butun haklarından vazgeçmesını ıstedı annem kanunları bılmedıgı gıbı babama da çok ınanır ve korkardı sımdı babam yabancı uyruklu bayanla evlendı ben ve ıkı erkek kardesım annemle beraber bır akrabamızın yanında kalıyoruz 12 yasındakı kardesım hem ılıge baglı kan problemı hemde uyum bozuklugu teshısı raporları var psıkolojık sorunları babamın evlılıgınden sonra yogunlastı annem tansıyon ve kalp hastası ben 25 yasımdayım babam zaten cocuklugundan bu yana sınır hastası tedavı goren bırıydı annemle babamın ayrılısından sonra yasam standartlarımız eksılerde ve babam 56 yasında olmasına ragmen 25 yasındakı yenı esıyle bızı dusunmeden her ay en az 5000 ytl para harcamaktadır sadece 12 yasındakı kardesım ıcın 3 senedır aynı para 700 ytl alınmaktadır cocuklugumuzdan bu yana babamdan ben ve kardeslerım dayak sıddet ve hakaret gorerek buyuduk hatta benı annem evde yokken gecelerı mezarlıga göturup makası kafama atarak kardesımın kafasını 6 aylıkken bıle radyatöre vurarak dıkıs yerlerı hala durur devamlı kavga eden kufur hakaret eden hatta muhabbet kusumuz elını ısırdı dıye yere vurup öldurmustu ve daha anlatılamayacak ama ıspatlanacak cok özel durumları olan kısılıge sahıp 1:ben babamı vesayet altına aldırabılırmıyım? 2:bana çocuklugumdan bu yana uyguladıgı sıddet ıçın hukukı olarak ne yapabılırım?çünkü hala o gunlrın psıkolojısı bende devam edıyor saglıgımda ıyı degıl 3:annemı kandırarak ayrıldı annemın dedemden kalan malvarlıgına kadar aldı bırsey yapılamazmı? babamın malvarlıgı bayagı var; yardımlarınızı esırgemedıgınız ıçın sımdıden cok tesekkurler