Mesajı Okuyun
Old 20-03-2007, 15:50   #10
Hekimbaşı

Sn.envanter09,

Bkz. ileti 7, paragraf 1, tümce 6: ... en az 2-3 ...

Bu tümcedeki 'en az', gayet açıktır. Ne kadar fazla, o kadar iyidir, ancak daha azını yeterli bulmuyorum; demektir. Hiç okumayanların ezici çoğunlukta olduğu bir ülkede olduğumuz da yazıda belirtiliyor zaten. Okudukça daha kötü olmayacağı, okumanın önemi ve değeri de vurgulanıyor. Çok okuduysanız, ne güzel. Ne kadar daha okursanız da, o kadar iyi. Ben farklı bir şey mi söyledim; anlamadım. Bir sayı vermemden doğal birşey olamaz; değerlendirmem böyle. Tek olmamalı, çünkü eksiklikler, yanlışlar içerebilir, belli bir görüşün savunusundan ibaret olabilir. Bu nedenle EN AZ 2-3 demem gerekiyor. Buna ne diye takıldığınızı açıklarsanız sevinirim.

Kitapların ana babadan, arkadaşlardan, kitapçıdan veya kütüphaneden alınıp okunmalarıysa konu dışı açıkçası. Önemli olan okunmaları. Kaldı ki; onlarca kitap okuyup işin özünü kavrayamayanlar olabileceği gibi, şanslıysa hiç okumadan büyüklerinden öğrendikleriyle muhteşem ana, baba olanlar da bulunabilir. Ama işi şansa bırakmak yerine okumak ve olayın bilincine varmak yeğlenmelidir.

Saygılarımla,