Mesajı Okuyun
Old 22-03-2006, 01:51   #10
erdemlig

Mende mecnundan füzûn âşıklık istidâdı var
Âşık-ı sâdık menem Mecnûnun ancak adı var
FUZULİ
Aşkın kitabını yazdığını iddia edenler de onun elinde perişan oluyorsa vay hukukun haline. Eğer o da aşkın eline düşerse herhalde guguk kuşuna dönse yine kurtuluş şansı yoktur. Gözünün kör olduğu kesin; malulen emekliye ayırmak hukukun gereğidir de onu emekliye ayıracak babayiğit nerede! Dünyayı titretenler bile bir gözleri ahunun elinde titremişse; aşk hukukun kurallarını dinlemez de galiba kendi hukukunu kendisi oluşturur. Öyle bir hukuk oluşturur ki mevcut hukuk da onun hükümlerine tabi olur. Ondan kaçmak mümkün mü peki? Şahsen ben mümkün görmüyorum. Mümkün olsaydı o ateşe kendini atıp da kül edenler olur muydu hiç! Kadın-erkek açısından da durumun pek farklı olduğunu sanmıyorum ama rivayet o ki genelde kadınlar iyi avcılarmış. Mutlu edermiş avını önceleri fakat çabuk tükenirmiş ne menem şeyse! Elektrik diyenler de var da bunun bir üretim merkezi olmalı kardeşim! Nükleer mi, hidrolik mi ya da başka bir şey mi bilmiyorum doğrusu. Onun hakkında, ancak yaşanır; anlatılmaz diyenler de var. Sözün özü, binlerce yıldır kimse anlamamış ki hep anlatmaya çalışanlar da becerememişler anladığım kadarıyla. Yani bunu kimse anlatamadı ise bana ne oluyor ki saçmalayıp duruyorum. En iyiyisi susmak galiba! Bilen varsa anlatsa da biz de bilsek!