Mesajı Okuyun
Old 24-02-2023, 16:39   #1
Konuk

Varsayılan uzaklaştırma kararı, kişisel ilişki kurulması

Uzaklaştırma kararım olduğu için ,eşim çocuklarla kişisel ilişki kurmak için başvuru yapmışdı. mahkeme karar vermiş. Psikolog raporunda şu şekilde yazmış ‘davacı annenin bulunan aşamada ebeveynlik sorumluluklarını yerine getirdiği ancak evlilikte yaşanan çocuklarla doğrudan ilgisi olmayan olumsuz olaylara çocukları dahil ettiği ve çocukları yönlendirdiği ,olumsuz olaylara çocuklarn şahit olması ve annenin babaya olan olumsuz tutumu nedeniyle çocuklardan 9 yaşındki ve 8 yaşındaki çocuklarımın babayla görüşmek istemedikleri, bunun uygun olmadığını her ayın 1. Ve 3. Haftası Pazar günleri 4 saat görüşmelerinin uygun olacağını ,bu görüşmenin anne tarafından belirlenecek refakatçi eşliğinde şahsi ilişki kurulmasına karar verilmiştir. Yazmışlar.
Burda psikolog benim çocuklarımı yönlendirdiğimimi yazmış, ben anlamadım. Çocuklarım babalarından şiddet gördüğü ve babalarından korktuğu için görüşmek istemiyorlar. Şimdi bu kararı bugün aldım anne sen olmadan biz gitmeyiz ben korkuyorum gitmek istemiyorum diyorlar ben olmayacağım yanınızda deyince dahada çok korkuyorlar.
-ikincisi ben eşim memuriyetinden dolayı başka bir şehirde yaşıyoruz burda akrabalarımız yok, 4 saat çocuklarla kim refekatçi olacak ,bu konuda ne yapmam gerekiyor, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Bu siteyi kuran,burada emek veren,cevap veren tüm herkesden Rabbim bin kere razı olsun ,bütün işleriniz rast gitsin, hayırlı,sağlıklı,mutlu uzun ömürleriniz olsun inşallah.