Mesajı Okuyun
Old 09-11-2023, 00:44   #1
speedylawyer01

Varsayılan Dava devam ederken vefat eden müvekkile ait reddi miras sgk ilaç alacakları

Merhaba kıymetli meslektaşlarım değerli üstadlarım. Gerek forumda gerek ise diğer alanlarda sorumun cevabını bulamadığım için sizleri rahatsız etmek durumunda kaldım. Olayı kısaca özetlemek istersek
Müvekkil için Sgkya belirsiz alacak davası şeklinde kanser ilaçlarının karşılanması için ihtiyati tedbirli bir dava açtık. Tedbiri aldık ve müvekkil ilaçları kullandı iyiye gitti ancak yaklaşık 10 ay sonra vefat etti. 9 adet mirasçısı var ve bu mirasçılar aracılığıyla davaya devam etmeye çalışıyorum. 3 aylık reddi miras süresi geçmiş bulunmakta. Bilirkişi raporu ise olumsuz nitelikte düzenlendi. Araştırmama rağmen sorumun cevabını bulamadım. Mirasçılar bu dava devam ederken bu durumun tereke aleyhine borç teşkil edeceğine binaen mirasın hükmen reddini isteyebilir mi?
Bilirkişi raporunun aksine kemoterapi ile eşdeğerde bulunan immünoterapi(akıllı ilaç tedavisi)nin doktor tavsiyesi ile yapılmasından dolayı sadece bilirkişi raporu ile aleyhe karar kurulabilir mi?
Ayrıca bu hususta yüksek mahkeme kararları var mıdır? Ben pek bulamadım. Biraz fazla soru sorduğumun farkındayım. Yardımcı olacak, olmak isteyen bütün meslektaşlarıma üstadlarıma teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim
Saygılarımla