Mesajı Okuyun
Old 03-12-2007, 12:28   #68
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Sayın Özcan,

Mesajınızı üzülerek okudum. Nihayetinde üzerinde tartışılan bir kasten adam öldürme dosyası ve dosyanın da bir maktülü var.

Espri yapmak güzel olabilir ama hukukçuların sitesinde, hukukçuların tahrik indiriminin uygulanmasını tartıştığı ve adı "Kadın Hakları" olan bir platformda, Freud 'un dahi çözemediği insan doğası , iç dürtüleri ve davranışlarının bilimselliğine dair yaptığınız açıklamaları, iddia sahibi olmaktan ziyade, türün benzer özelliklerinin altını çizmekten ileri gitmeyen klişe ve bilimsellikten uzak saptamaları, müstehzi biçimde aktarmanızı anlamakta zorlandım.

Başka bir platformda, hakimlerin bağımsızlığı ve tarafsızlığı konusu tartışılırken, böylesi bir davaya sanık vekili olarak katılan bir erkek meslektaşımın, anlattıklarınıza benzer bir savunma yapması olasılığını düşündüğümde, kararı yargıçların vereceğini anımsayarak, vehme kapılmakta acele etmezdim ama, ya aynı söylem karar mercinin söylemi olursa...

Bilmiyorum izlediniz mi, Mutluluk filminde, filmin başından sonuna dek, bayramlarda kesilen kurban kavramıyla özdeşleştiriyorsunuz filmin aktristini. Gerek yürüyüşü, arkadan takip edişleri, gerek bir sahnede gözlerini bağladığı an, kurban modeliyle bire bir örtüşüyor, filmde anlatılmak istenen "kadına bakış".

THS de yazılan mesajları, sizin mesajlarınızı her gün binlerce kişi okuyor. Böyle bir kararın emsal olmasından KHHÇG endişesini dile getirirken, mesajınızın hemcinslerinizin yaratacağı tahribatlara "kolaylaştırıcılık" kazandırabileceğini, forumdaki davaya konu olayın neticesi ile beraber, hiç düşündünüz mü?

Saygılarımla...