Mesajı Okuyun
Old 12-11-2012, 16:44   #3
e.özge

Yakın Doğu Üniversitesi mezunuyum bizim okulumuzda da maalesef düz ders anlatımından ve arada sırada verilen konferanslardan başka bir şey yoktu.En büyük avantajımız ise derslerimize giren öğretim görevlilerinin %90 nının prof. olmasıdır.Başka üniversitelerde de genelde durum aynı.Pek çok hoca daha önceki yıllarda da sormuş olduğu soruları sorarak öğrenciyi tek düzeliğe itiyor.Okuyan öğrenciler için bu durum hoşnut karşılansan da eğitim kalitesini düşürdüğü kesin.Devam sorunu olmaması bir avantaj bence hiç olmazsa dersi dinlemek istemeyen öğrenci derste bulunup dinlemek isteyenlerin huzurunu bozamıyor zaten devama önem veren hocalar rahatlıkla bir kağıt dolaştırıp imza alabiliyorlar.
Kaliteli bir eğitim içinse öğrencilere gruplar halinde araştırma ödevleri verilerek bir konuyla ilgili makale yazmaları,değişik yargıtay kararlarını,uygulamaları araştırmaları istenebilir.Seminerler,konferanslar düzenlenebilir.Münazaralar yapılabilir ve duruşma salonları oluşturularak yargılamanın nasıl yürütüldüğü öğrencilere eğitim sırasında gösterilebilir diye düşünüyorum.