Mesajı Okuyun
Old 29-07-2003, 08:30   #7
şenay

Temel ünlü bir kaptandır. Birgün gemisiyle açık denizlere açılır. Hiç beklemedikleri bir anda beş tane korsan gemisi tarafından saldırıya uğrarlar. Saldırı başlar başlamaz kaptan Temel tüm mürettebatına;

- Sen şuaraya geç, sen buraya geç, şunları yapın, bunları yapın diye bağırış çağırış direktiflerini verir ve son olarak yardımcısına bağırır; - bana kırmızı gömleğimi getirin der.
Uzun bir çatışmanın sonucunda korsan gemileri batırırlır ve zafer kazanılır. Büyük bir başarı göstermiş olan Temel kaptana yardımcısı sorar;
- Ya saldırıya uğradığımız zaman hepimize ne yapacağımızı söylediniz fakat kırmızı gömleğinizi niçin istediniz anlamadım demiş.

Temel' de cevap vermiş; - Ben kaptanım demiş, olurda yara alırsam, bunu gören mürettebatın halimi görüp moralinin bozulmasını engellemek için kırmızı gömleğimi istedim. Kanlar fark edilmesin diye...

Aradan zaman geçmiş bu sefer çok kalabalık bir korsan grubu tarafından saldıraya uğrarlar...
Temel hemen direktiflerini vermeye başlar;

-- Sen şuraya, sen buraya, şunu yapın, bunu yapın!!!! Fakat saldırı oldukça şiddetli imiş. Yardımcısı Temel Kaptanın kırmızı gömleğini getirmeye hazırlanırken Temel Kaptan yardımcısına bağırmış;
Bana hemen kahverengi pantolonumu getirin !!!!!!