Mesajı Okuyun
Old 28-05-2007, 11:08   #10
Av.Ferdi KAHVECİ

Artık ülkemizde ceza hukuku uygulaması ciddi anlamda rahatsızlık vermeye başlamıştır hakimler tutuklamayı ceza yargılamasının güvenliği için bir tedbir olarak değilde kendi kibir ve konumlarını yüceltmek amacıyla sahip oldukları bir kılıç gibi kullanmaktadırlar,olayda anlatıldığı gibi genç yaşıma karşın bende buna benzer okadar çok tutuklama vakasıyla karşılaştım ki hakim ve savcılara birinin yaptıkları görevin kamu niteliğini taşıdığını ve herşeyin yazılı bir kanunla var olduğunu birde kendilerininde insan olduğunu bunun üstündede bir canlı varlığın yaratılmadığını söylemesi veya ispat etmesi gerekiyor sanırım.tck açık cmuk bukadar açıkken 30 bin nüfuslu bir ilçede bile ağzımın açık kaldığı bir tutuklama vakasıyla karşılaştım hayret,hayret olan tutuklama değil tabiki çünkü hakimin tutuklama tedbirine başvurması normal taktiri,suç sabit 6136.fakat tutuklanan ilk suçu 21 yaşında,tutuklandı,tamam buraya kadar bişey yok itirazımızda,fakat kişi tutuklanmadan 1 hafta öncesi aynı bölgede başka biri alkollü 45 yaşında bilmem kaç sicile sahip hiç tutuklama yok,bu sfer onu tutuklananın ailesi bildiği için bana nediyor olabilir,aynı yer aynı suç,nediycek durumu olana adaletmi işler?,işte uygulayıcılar böyle keyfiyetçi olursa halkta onları BÖYLE YARGILAR