Konu: Kira
Mesajı Okuyun
Old 18-02-2002, 00:25   #1
alper akman

Varsayılan Kira

1.11.1998 tarihinde bir yıllık kira sözleşmesi ile daireyi kiraladım.1.11.1999 tarihinde mal sahibi ile karşılıklı anlaşarak % 65 artırmıştım. 1.11.2000 tarihli artış zamanı geldiğinde mal sahibine ülkemizde bir proğram uygulandığını % 10 maaşıma zam alacakken size % 25 zam yapabilirim dediğimde kirayı almadan gitti.Bende ileride tarafıma açılacak bir davada kira ödemiyor durumuna düşmemek için artış yapılmış kira bedeli PTT ile konutta teslim olarak kendisine havale ettim. Aralık ayı kirasınıda aynı yolla kendine gönderdikten bir gün sonra PTT Kasım ayı havalesinin iade bildirimi geldi. Muhtemelen Aralık ayı içi yaptığım havalede Ocak ayında tarafıma iade edilecek. Mal sahibi geçen iki ay içinde beni aramadığı gibi kira tesbit davasıda açmadı. Kira ödemeleri ile ilgili noterden bir protestoda gelmedi. Mal sahibi bugüne kadar kiraları elden tahsil ettiği için PTT ile havale etmekten başka bir ödeme yapamıyorum fakat göndirdiğim havaleride almıyor. Bu durum karşısında ne yapabilir. Kira tesbit davasını kiracı olarak ben açabilirmiyim. Gönderdiğim kira bedellerini almıyor diye mahkemeye dilekçe vererek bildirmem gerekirmi. Yanıtınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla

09-12-2000 02:02:08