Mesajı Okuyun
Old 20-04-2007, 10:27   #10
GÜLİZ

sayın denipre,
benim herhangi bir yol giderim olmadığı için aldığım ücrette yol gideri yok.ancak dediğiniz gibi belgenin her celse için ayrı ayrı alınması gerekiyor MUŞ.bunlar tamamen bize söylenenler olduğunu belirtmem gerekiyor yoksa birebir yaşadığım birşey değil.

sayın barışugan,
bizde baro olarak hepimiz istifa etmiş durumdayız ama mevcut düzenlemeye göre de hakkımız olanı almak istiyoruz.yoksa bizde bu düzenlemeye tepkimizi görev almayarak ortaya koyuyoruz.ancak bu mevcut düzenleme değişse bile geriye yürümeyeceğini değişiklikten sonrası için geçerli olacağını ve 19/12/2006 tarihinden değişiklik tarihine kadar olan görevlendirmeler için yine şu an ki düzenlemenin geçerli olacağını yani bu tarihler arasındaki müdaafilik ücertlerinizi almak istiyorsanız sarf kararı almak zorunda olduğunuzu belirtmek isterim.tabi sarf kararı almak istemiyorsanız bu ücretlerden vazgeçme hakkınızda mevcut pek tabii.durum bu iken ben de sizin yadırgamanızı anlayamadım...

sayın av.zeynep 19/12/2006 tarihinden önceki görevlendirmeler için alınacak ücretler baroya gönderilecek ve baro bu parayı ödiyecek.ancak bu tarihten sonrakiler için adliyenin ödeneğinden ödeniyor.adalet bakanlığı da ne yazık ki baroya bu parayı binbir eziyetle vermesine karşılık adliye ödeneğini hiç parasız bırakmıyor ve ücertlerde hayliyle hemen ödenebiliyor.