Mesajı Okuyun
Old 17-04-2007, 16:56   #33
Av.Elvan Akkaya

Alıntı:
Yazan Av.Nebi
Benim dikkatimi çeken birşey var okulda da bu böyleydi adli tıp dersinde hoca "Otopsiye gidecek kim var ? " diye sorduğunda elini kaldıran öğrencilerin %85'i kız öğrencilerdi. Ben buna anlam veremiyorum kanlı canlı şeyleri bayanlar daha mı çok seviyor ? bu kadar ilginin sebebi ne acaba ?

syn Av.Nebi ben de selçuk hukuk mezunu olarak bu görüşünüze katıldığımı söyleyebilirim.
uygulamalı adli tıp derslerinden birinde otopsi fırsatını yakalamıştım
hoca "otopsiye gidecekler araba ayarlasın gelsin" demişti. araba yok tabi bizde , 6 kız arkadaş hocanın arabasını esir aldık.
hatta bi erkek arkadaş benim yerime geçmeye kalkıştı öyle birkızdım ki çocuğa,otopsiye gelmekten vazgeçiyodu nerdeyse.neyse sonra başka araçla gelmişti.

konya numune hastanesinin otopsi yapılacak bölümüne girmek için arka kapısından ilerlerken kapının önünde yeşil giyimli iki hormonlu adam
allah dedim bunlar tam da ölükesici tipinde.hoca da zaten onlar gerçekten ölükesici demezmi!

içeri girdik.elimizde ders notları.
savcı ve katip salona girmediler bile.bir sürü kız doluştuk gerçekten de.
öyle ağır bir koku vardı ki anlatamam.bi arkadaş ıslak mendil dağıttı hepimize otopsi sonuna kadar elimizi çekemedik burnumuzdan.

hoca bize ölüyü anlatıyor.fenalaşan falan var ama kimse çıkmaya niyetli değil.
hele ben hiç.
adam kaskatı. "işte ölü katılığı oluşmaya başlamış"
bi de siyah bi sıvı akıyo adamdan.kan akışını durdurmak için ilaç veriliyormuş sanırım.
cesedi kaldırıyorlar çeviriyorlar,kaskatı.
"hımm.fiili livata yok!!!"

gerisini anlatmama gerek yok sanırım.kestik biçtik fotoğrafladık organları geridoldurup diktik. çok vahşi bianlatım oldu ama, ilk ve tek otopsim olduğu için hafızamda bu şekilde yer etmişti.
ha yine olsa yine giderim o ayrı