Mesajı Okuyun
Old 04-04-2003, 12:33   #27
jurista

Önemli

konuya epeyce geç dahil oldum. ancak bir konuyu belirtmeden edemeyeceğim...
bence olayı yürürlükte olan kurallar açısından değerlendirmek yanında birde kazandırdıkları ve kaybettirdikleri açısından değerlendirmek de yararlı olacaktır.
Demek istediğim din dersi okumasına karşı çıkan arkadaşlar bu derslerden çokmu zarar görmüşler ve yahut görmekteler? Bence din derslerini okutulması daha önce bir arkadışımın verdiği el kesme örneğinde olduğu gibi (insanda derin izler bırakacak kadar) zararlı bir uygulama değildir. Ayrıca %98 olmuş %80 olmuş %51 olmuş önemli olan halkın çoğunluğunun topluma zarar vermeyen (-ki bence insan ilişkileri vb açılardan kazandırdıkları inkar edilemez) bir uygulamayı benimsemiş olması....
,Başka dinlerin öğreniminden bahseden arkadaşıma da katılıyorum... ben İncillerin adlarını, Musa Peygamberin 10 emrini hindistanda ineğe taptıklarını vb. dinlerin birçok özelliğini din derslerinde öğrendim.
Son olarak hukukun insanlarla birlikte oluştuğunu ve meşruiyeti olmayan kuralların ne kadar duğru olrsa olsun (-ki doğruluk bazen görecelidir) benimsenmediğini biliyoruz ...