Mesajı Okuyun
Old 03-09-2023, 18:22   #1
Esin coşkun

Önemli Velayet değiştirme davası sürecinde eski eşin çocuklara vermiş olduğu iletişim aletlerine el koymasi

İki yıl önce eşimden ayrıldım.Cocuklarin velayeti babasındaydi, değişen koşullarla birlikte biri 13,diğeri 10 yaşında olan çocuğum için yaklaşık bir sene önce velayet değiştirme davası açtım.Gelecek ay ilk duruşma görülecek.Baba şuan evli, boşanma gerçekleştikten sonraki süreçte baba çocuklara benimle ilgili sürekli psikolojik,ruhsal anlamda baskı uygulamaya başladı.Zaman zaman bu durum fiziki şiddete kadar gitti.Baba çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılamami engellemekle beraber,annenizin aldigi hiçbir eşyayı eve getirmeyecek siniz şeklinde tehditleri var.Daha öncesinde aldığım bazı eşyaları çöpe atmıştır.Konuyla ilgili olarak kızımın bana göndermiş olduğu mesajlar mevcut.Son olarak iki hafta önce,benim olan ve kızıma emaneten vermiş olduğum iletişim aletlerine(telefon,tablet,dijital saat)el koymuş,ve kendisinden bunları istememe rağmen bana geri gondermemistir.Annene ait eşyaları buraya getiremezsin diyerek, şiddet yoluyla bana ait olan eş yalara el koymuştur.Konuyla ilgili olarak nasıl bir hukuki süreç yurutmeliyim.Bosanma gercekleştikten sonra şahıs hakkında iki uzaklaştırma kararı,ve kadına tehdit ve hakaret suçundan almış olduğu yedi aylık ertelenmiş bir hapis cezası mevcut.Yardimci olursanız çok sevinirim.Simdiden teşekkürler...