Mesajı Okuyun
Old 30-12-2019, 18:59   #8
Adalet1903

Alıntı:
Yazan Av. Hatun Olguner
Evet.. yazdığınız şekilde istinaf edebilirsiniz...

Üstadım Mahkeme gerekçeli kararı Müvekkilimin yasal mirasçılarına da tebliğ etti . Uyapta'da müvekkilimin yaasal mirasçıları müşteki olarak eklenmiş olarak gözüküyor.

Karar ise şu şekilde ; ''Dair sanığın ve sanık müdafiinin yüzüne karşı , katılanın ve katılanın yokluğunda , sanık yönünden tefhim , katılan vekiline tebliğ tarihinden itibaren 7 gün içinde mahkememize veya mahkememize gönderilmek üzere bulunan yer mahkemesine verilecek bir dilekçe veya hakime onaylatılmak üzere zabıt katibine yapılacak ve tutanağa geçirelecek bir beyanla Antalya Bölge Adliye Mahkemesi'ne yapılacak istinaf yasa yolu açık olmak üzere , istinaf yoluna başvurulmadığı takdirde kararın kesinleşeceği ihtarı ile verilen karar açıkça okunup yöntemine uygun olarak anlatıldı'' .

Karar da katılan'ın vefatına ilişkin bir şey yazmadan gerekçeli kararı müvekkilimin yasal mirasçılarına tebliğ etmesi de ilginç bir durum . Daha önce süre tutum dilekçesi vermiştim ancak katılma talebiyle ilgili bir durum belirtmeden kararın hukuka aykırı olduğunu belirterek . Şimdi 1 hafta içerisinde müvekkilimin yasal mirasçılarının vekaletini ekleyerek katılma iradelerinin araştırılmadan karar verilmesinin usuli bir hata olduğunu belirterek dosyayı istinafa taşımayı düşünüyorum umarım istinaf talebim yönümden bir sıkıntı yaşamam . Zaten esas yönünden skandal sayılabilecek bir karardı usuli bir hata da yapıldığı ortada. Tek endişem süre tutum dilekçesi verirken katılma talebimiz olduğunu belirtmediğim için saçma gerekçelerle istinaf talebinin reddedilmesi artık sanki hukuk mahkemesi gibi talebe bağlılıkla şeklinde bakacakları usuli hatayı re'sen gözetmeyecekleri konusunda endişe yaşıyorum.