Mesajı Okuyun
Old 09-01-2018, 20:42   #6
txyz

Sayın Meslektaşlarım benzer bir durum ben de yaşıyorum ancak bir farkla 399 sayılı KHK'ya tabiyim. 657 'nin sınıflandırma ilkeleri doğrultusunda ve hiçbir memurun sınıfı dışında çalıştırılamayacağı maddesine de atıfla büro memuru gibi çalıştırılmayacağı belirttim ve uzun zamandır personel verilmemesi ve atanan personelin atama emrinin 9 ay tebliğ edilmemesi nedeniyle yönetici hakkında suç duyurusunda bulundum. Savcılık konunun idari olarak soruşturulmasını istedi,kendisine idarenin böyle bir durumda avukatı cezalandıracağını yöneticiyi temize çıkaracağını söylesem de dinlemedi .

Tam da beklediğim gibi çıktı ve gelen müfettiş 657'ye tabiyim diyerek savcılığı yanılttığımı, görev tanımları gereği avukatın hukuk biriminin bütün iş ve işlemlerinden sorumlu olduğunu buna büro memurluğunun da dahil olduğunu belirterek ifade istiyor. Oysaki ben 657'nin sınıflandırma ilkeleri gereği demiştim. Ancak şimdiki araştırmam da Danıştay kararları gereği 399 ve 190 sayılı KHK'lar düzenlemesiyle avukat da olsam kadrom ve sınıfım olmadığını öğrenmiş bulunuyorum. Bu durumda statüsüsün ne olduğu belli olmayan görev tanımı değişirse temizlik görevlisi demi olabiliriz. Avukatlık Kanunu gereği büro memuru olarak değil ancak avukat olarak çalıştırılabileceğim konusunda Danıştay kararı veya fikir paylaşacak olan var mı ?