Mesajı Okuyun
Old 25-03-2007, 17:40   #1
Av.Benan ŞENBAYRAM

Önemli Tapulu arazide uzun yıllardan beri süregelen zilyedlik

değerli meslektaşlarım,üstadlarım..öncelikle bu güzel destek ve manevi birlik ortamına bulunduğunuz katkılardan ötürü herkese teşekkürlerimi sunuyorum
sorum şu: müvekkillerim 3 kardeşler ve 4500 dönümlük bir araziye 50 yılı aşkın süredir zilyedtirler.zilyedi bulundukarı bu arazinin tapuları ise dağınık bir biçimde paylara ayrık olarak müvekkillerimin amcalarının adlarına kayıtlıdır.müvekkillerimin hemen komşusu olan köy de amcalarının köyleridir.ve o köye ait olan arazilerin tapudaki kayıtlı malikleri ise müvekkillerimin müteveffa babalarıdır.müvekkillerim tapu kayıtlarının tersine,50 yılı aşkın süredir amcalarının oğullarıyla birbirlerinin bablarının isimlerine kayıtlı olan arazileri işletmektedirler.Bu durumdan tarafların hepsi memnundurlar.söz konusu arazilerin tapuda kayıtlı maliklerinin hepsi vefat etmiş ve mirasçılarına bu paylar iyice bölünerek dağılmıştır.Babaları vefat eden müvekkillerim ve amcalarının oğulları tapu kayıtlarına zıt olarak zilyedi bulundukları arazilerin tapu kayıtlarını artık kendi adlarına almak istemektedirler..Tapu kayıtlarına bu şekilde tescil yapılabilmesi için hangi hukuki prosedür işletilmelidir? üstadlarımın yardımını bekliyorum ben işin içinden çıkamadım..