Mesajı Okuyun
Old 18-03-2017, 09:43   #6
Av. Talat

Alıntı:
Yazan çaçaça
Sayın meslektaşlar.. Daha önce açmış olduğum bu konu ile ilgili Yargıtay kararı arıyorum.. Bulduğum kararlar genelde yönetimin parasının zimmete geçirilmesi ile ilgili oluyor.. Oysa burada durum farklı.. Bir sitedeki blok yöneticisi, diğer blok yöneticileri ile anlaşamıyor ve toplu yapı yönetimi aidatlarını ödemiyor.. Yöneticisi olduğu bloktaki kat maliklerine davaları kesinlikle kazanacaklarını, site içinde usulsüzlükler yapıldığını söylüyor.. Bu durum genel kurul tutanaklarında bile mevcut.. Onlarca dava açıyor, yüzbinlerce lira zarar oluşuyor.. Davalar üzerine alınan kararlar kesinleşmeye başlayıncaya kadar hep olumlu bir hava estiriyor.. Uyarıları dinlemiyor.. 3 sene böyle gidiyor.. 3 sene sonra ilk dava sonuçlanıyor.. Ödenmeyen aidat (ana para) + aylık %10 faiz + % 40 icra inkar (toplamı 250.000-TL).. İşin en enteresan tarafı, aidat ödemediği aylarda bile toplu yapıya ödeyeceği aidatları kat maliklerinden topluyor.. Yani yönetim hesabında para olmasına rağmen ödeme yapmıyor..

Davalının kat maliklerini yanılttığını, kat maliklerine gönderdiği yazılar, genel kurul tutanakları ve tanık beyanları ile ispatlayabilirim.. Ama bu durumun "ibraya rağmen" tazminat hakkımız olacağı bir durum olduğunu gösteren bir Yargıtay kararına ihtiyacım var.. Daha net bir ifade ile "kat maliklerini yanıltan yönetici ibra edilse bile tazminat öder" diyen bir karara ihtiyacım var.. Şimdiden teşekkürler..

Üstadım, aradan epey bir zaman geçmiş, öyle zannediyorum ki davalarınız nihayete ermiştir. Süreç hakkında bilgi verir misiniz?