Mesajı Okuyun
Old 26-09-2015, 19:07   #4
Naciye.T

Alıntı:
Yazan LawyerCaner
Merhaba Naciye bende ingiltere Oxford Brookes hukuk mezunuyum geçen ay denklik basvurunda bulundum. Hala bekleme surecindeyim son olarak bendende lisans tamamlama icin uc üniversite ismi istendı ve basvurumun suan bir alt komisyonda degerlendırıldıgını ogrendım. Aynı üniden mezun olan bir arkadaşım vardı o denkligini 14 fark ders vererek aldı ve onun basvuru sureci 9 ay surmus. Siz denkliginizi alabildinizmi? Alamadıysanız size kac fark ders cıkarıldı ve devam zorunlulugu verıldımı??

Bana bi karar cikmasi icin 6-7 ay bekledim. Lisans tamamlama karari cikti yani 11 tane eksik ders buldular. Bunun icinde turkiyede herhangi devlet unv. kayit olup bu dersleri vermem gerekiyormus. Kaydimi 2015-16 egitim yili icin yaptirdim. Iki senede tamamlaniyor bu 11 tane ders. Devam zorunlugu yok yani ingilterede kalip sadece sinavlara calisip turkiyeye gidebilirsiniz. Ben masterimi yapacagim bu sene ve alacagim derslerin sinavlarina gidip gelecegim turkiyeye. Bi kararin cikmasinin bu kadar uzun surecegini bilseydim masterimi gecen sene ertelemezdim. Bir seneme mal oldu anlayacaginiz. Size tavsiyem hicbirseyinizi ertelemeyin bu denklik icin. Kendiliginden sonuclanir. Umarim yardimci olabildim ve bi fikir sahibi olmus oldunuz...