Mesajı Okuyun
Old 09-05-2013, 19:28   #5
Konuk

Varsayılan sevgiliden görülen psikolojik şiddet ne olacak?

merhaba...bu başlık altında yazmıştım ama konu kapalı olduğu için yeni konu açmak zorunda kaldım...8 ay boyunca ağır psikolojik şiddet görmüş biriyim..mor çatıda görüştüğüm sosyolog dahil olmak üzere ; psikiyatristler,konuyu açtığım etrafımdaki kişiler bana konunun üzerine gitmememi,uğraşma değmez şeklinde salık verdiler. tek bir bayan arkadaşım elinden ne geliyorsa yap,araştır dedi...bekar bayan olduğum için adli yardım alamıyorum,muhtar çıkmaz dedi...şikayet etmek te maddi külfet getirirmiş,adli tıp savcılığa şikayet etmeden sizi görüp,rapor hazırlamıyor...bu durumda ne yapmam gerekiyor?avukata,davaya verecek param yok...şikayet edince gerisi nasıl gelecek?bu arada baro bana avukat gelinceye kadar (1 saat içinde avukat geliyormuş ama hangi avukat?adli yardım alan birisine mi geliyor?orayı anlıyamadım)savcıya ifade vermeyin dedi,adliyedeki memur: "biz baroya göre iş yapmayız,her şikayet edene avukat verilirse noolur?" dedi...benim insan olarak tek isteğim 8 ay boyunca benim birliktelik yaşadığımı sandığım kişinin bir hayvana bile yapılmayacak muameleleri bana yaşatması,en sonunda antidepresanlık psikolojisi rahatsız bir insan haline getirmesi cezasız mı kalacak? şahıstan kendime yönelik maddi olarak hiçbir beklentim yoktur,şikayetimde tek talebim şu ana kadar ki psikiyatrist masrafımı karşılaması ve bir yıllık psikolojik destek tedavisi görmek istemem ve masrafını bu şahsın ödemesidir,eğer maddi olarak ta 1 kuruş yada 1 trilyon bile ceza alsa son kuruşuna kadar "kadın dayanışma yada sığınma" gibi yerlere bağışlanmasını istiyorum ..mor çatıda cinsel taciz ve tecavüzün bile cezasız kaldığını söyledikleri bir noktada benim bu insani ceza beklentim çok mu avrupai kaçıyor? izlemem gereken yol nedir?şu an psikolojim berbat durumda hayatımı sürdürüyorum,2 ay bitti,psikiyatristin verdiği antidepresan yetmedi,akşam da uyku hapı alarak anca uyuyorum,bu arada sabah okula öğrencilerimin yanına gidiyorum,orda da işim zor....