Mesajı Okuyun
Old 03-04-2013, 07:55   #6
hatice_bck

sizi çok iyi anlıyorum. biraz sıkıntılı olmakla beraber, hallettim konuyu, siz de üstesinden geleceksiniz.
ben İstanbul Barosundan Ankara Barosuna naklimi aldım. İstanbul Barosu Adli Yardım Bürosundaki temsilciler çok yardımcı oldular.
öncelikle tüm dosyalarım hakkında ayrı ayrı ayrıntılı bir rapor hazırladım. müvekkillere de dosyadan istifa etmek zorunda olduğumu bildirdim. adli yardım bürosuna hitaben, dosyaya yeni avukat atanmasına muvafakat ve bilgileri olduklarını, yeni avukatın adını da adli yardım bürosundan öğreneceklerine dair dilekçe aldım.
tüm bunları dosyalayı, nakil almak için zorunlu sebebimi belirten dilekçe ile birlikte adli yardım bürosuna sundum.
sonrasında nakil alacağım baroya gidip bavurumu yaptım. başvurumu yaptığım dilekçenin bir örneğini de nakil aldığım İstanbul Barosu adli yardım bürosundaki dosyama sundum.
devam eden davalara farklı bir avukat atandı.
ancak sonuçlanmış ve gerekçeli kararı yazılmamış dosyada kesinleşinceye kadar sorumluluğumun devam edeceğini söylediler. o dosyada da gerekli işlemleri yaptım. müvekkiil, temyizden feragat etmek istedi. temyizden feragat ettiğine dair dilekçeyi de sonrasında sundum ve sorumluluğum sona ermiş oldu. haketmiş olduğum ücretleri de iade etmem gerekmedi.
İstanbul Barosundan nakil alırken süreç bu şekilde oldu. ancak bazı barolarda durum farklılık gösteriyormuş. benim size anlatabileceklerim bu kadardır meslektaşım...
kolay gelsin