Mesajı Okuyun
Old 09-01-2013, 13:07   #2
Admin

Kiracınızla ihtilafın derecesine ve kiracının ileride sorun çıkarma riskini ne gördüğünüze bağlı.

Eğer aranızda bir ihtilaf yoksa ve ileride de olmayacaksa (örneğin ileriye dönük kira talep etmeyeceksiniz), kiracı kendi isteğiyle çıkmışsa ve size karşı olumsuz duyguları yoksa, anlattığınız olayda ileriye dönük bir sorun olma ihtimali düşüktür, bir tutanakla anahtarı alabilirsiniz düşüncesindeyim.

Ancak kiracıyla aranızda ihtilaf varsa (veya kira istemeniz vs. nedeniyle ileride olacaksa) ve kiracının da ileride "ben tahliye etmemiştim, zorla girip eşyalarımı sokağa atmışlar şeklinde" yalan söyleyebileceğine ihtimal veriyorsanız yönetimle aranızdaki tutanak bu iddiaya karşı sağlam bir delil teşkil etmeyecektir. Böyle bir risk görüyorsanız tahliye davası açmadan önce kiracıyla temas kurup, anahtar teslim tutanağını onunla imzalamak en sağlam yöntem olacaktır. Eğer imzaya yanaşmıyorsa, tahliye davası açmadan önce bir sonraki ayın kirası için icra takibi yapmayı düşünebilirsiniz. Bu takibe gelip "ben tahliye ettim, borcum yoktur" diye itiraz ederse, zaten elinizde ikrar olacağından artık rahatça zilyetliği alabilirsiniz.