Mesajı Okuyun
Old 08-12-2012, 01:07   #3
Konuk 1 - Ankara

Mutsuz Boşanma davasında oturduğumuz eve yaptığımız maddi katkıyı nasıl ispat ederiz?Evden nekadar pay alırız?

30 yıllık evliyim ve ev hanımıyım.Bugüne kadar hiç çalışmadım.12 yaşında ve 28 yaşında 2 kızım var.
Kocam beni aldattı ve evden gitti.
Boşanma davası açtım.Mahkeme tedbir nafakası bağladı.
Aile konutu şerhi koyuldu eve.
ihanetini de ispat edemedim.Kocam emekli ikramiyesinin üstüne bankadan kredi çekip 1 yıl önce oturduğumuz evi aldı.Mahkemede hakime,emekli ikramiyemi eşim ve kızım elimden alıp yediler diye ifade verecekmiş.Mahkemede kocam emekli ikramiyesiyle bu evi aldı dersem mi daha az zarara uğrarım yoksa kızım da çalıştı bende el işi yapıp sattım ve kazandığımız paraları evin alınmasında kullandık,evin alınmasına bizimde maddi katkımız oldu dersek mi zararımız daha az olur?Hangisinde evden alacağım pay daha fazla olur? Şuanda oturduğumuz evden boşanma sonunda daha fazla pay alabilmek için ne yapmalıyım? Evin kredi borcu hala devam ediyor.Bu evden çıkarsak 2 kızımla gidecek yerimizde yok,mağdur durumdayız.
Birkaç kişi evden %20 payı anca alırsınız dedi,doğrumu?
Emekli ikramiyesini ve maaşını kadınlarla yediğini söyleyin hakime.Emekli ikramiyesini size verdiğini ispat etsin kocanız dediler.ne diyorsunuz bu konuda?
Tasfiye payı alacak hakkından başka bir hakkım varmı ev üstünde?Evden daha fazla payı hangi şartlarda alabiliriz?
Şuanda bana bağlanan tedbir nafakasında nasıl arttırıma gidebilirim?
Kiraya çıkmamız gerekirse maddi açıdan iyice zorda kalacağız.Gerçekten çok zor durumda kaldık.
Teşekkür ederim.