Mesajı Okuyun
Old 28-10-2012, 15:51   #3
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
iyi günler biz eşimle 2000 yılında evlendik
ancak anlaşmalı şekilde 1 yıl önce boşandık ve karara da o zaman itiraz etmemiştim . üzerimde baskı ve psikolojik sorunlarım ve maddi durumumun yetersiz olmasından dolayı
şimdi nafaka için dava açmaya hazırlanırken farkettim ki
boşanma kararında aynen şu yazıyor
''davacı dava dilekçesinde davalı 2007 yılında evlendikleri bu evlilikten iki çocukları olduğunu ve anlaşamadıklarını karar verilmesi üzerine ...'' diye devam edip

başka bir paragrafta da
'' mahkememizce tarafların nüfus aile kayıt tablosu getirtilmiş gelen belgenin tetkikinde 12.7.2011 tarihinde evlendikleri ve bu evlilikten ...''
diye devam ediyor mahkeme kararında
boşanma tarihimizde 20.9.2011'dir
yani bizim boşanma kararımızda evlilik tarihimiz tamamen yanlış ibraz olup hatta bu tarihlere göre de bizim evlilik dışı çocuklarımız olduğu sanılmaktadır
ben bu karar temyiz yolu da kapalı olduğu halde itiraz edip boşanma kararını iptal ettireblir miyim
çünkü ortada büyük bir yanlış var mahkeme kararı büyük çelişikilerle ve hatalarla dolu ...

Belli ki kararda epeyce "maddi hata" bulunmaktadır. Ancak açacak olduğunuz iştirak nafakası davasında bunların bir önemi bulunmamaktadır. Çünkü yeni davanın hakimi de bu maddi hatayı görmezden gelecektir. İlle de kararın düzeltilmesini istemekte ısrarcı olacaksanız, "maddi hataların düzeltilmesi" istemiyle kararı temyiz edebilirsiniz.

Hukuki işlemlerinizde bir avukattan profesyonel destek almanız, hak kaybına uğramanızı engeller.