Mesajı Okuyun
Old 20-10-2012, 15:54   #1
Konuk

Varsayılan Velayetin alınması

İki sene önce fiziksel şiddet nedeniyle boşandım. Şu anda 3 yaşında olan oğlumun velayeti bana verildi. Babası icra yoluyla görmeye geliyor. Ailem mevsim itibariyle çiftçilik sebebi ile mahkemede belirtilen adresimiz haricinde ,benimde ikinci adresim olarak kayıtlı bulunan adreste bulunuyor. Babası bu adresten çocuğu daha önce görüşmek üzre aldı. 5 ay önce çalışmaya başladım. Oğluma annem baktığı için bu yüzden haftasonları görebiliyorum. Ancak bu durum süreklilik arz etmiyor. Birkaç hafta sonra ailem dönecek.Oğlumla sürekli beraber olucaz. Oğlumun babası çalıştığımı öğrenince çocuğumla ilgilenmediğimi ve mahkemede kayıtlı olmayan bir adresten çocuğun teslim alındığının tutanaklarını delil göstererek çocuğumun velayetini almakla tehdit ediyor.Acaba velayetin benden alınması söz konusu olabilir mi? Kendisi nafakayı dahi icra dairesi yoluyla defalarca iş adresine dilekçe göndermemize rağmen ödemiyordu.İş yerine telefon edildikten sonra nafaka maaşından kesilmeye başlandı. Yalnız yaşıyor ve velayeti alırsa oğluma bakıcı bakacak.İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.