Mesajı Okuyun
Old 21-09-2012, 13:34   #9
Av.Ferda Çalgın

Sayın Meslektaşım,
Aradığınız cevabın bir kısmı mesajınızın içinde var.
"aile mahkemesi hâkimi ile asliye hukuk mahkemesi hâkiminin aynı hâkim olması hâlinde ise en yakın asliye hukuk mahkemesine gecikmeksizin gönderilir."
6284 sayılı yasanın ilgili hükmüne açıkça atıfla süreyi kaçırmadan itirazınızı yapın derim.İtirazınızı kararı veren mahkemeye yapmak gerekiyor. Mahkemenin de düzenlemeye göre ve bulunduğunuz yerin adli yapısı gereği dosyayı en yakın asliyeye göndermesi gerekiyor.
Ancak hemen belirtmek isterim ki bu itirazdan tedbirin tümden kaldırılması yönünde sonuç almanız bana göre pek mümkün değil.Zira her tedbir kararı iddia edilen münferit olaya ilişkin olarak verilir.Daha evvel müvekkiliniz için alınan tedbir kararı mevcut tedbir talebinin reddine dayanak oluşturmayacaktır.Bir diğer meslektaşımın değindiği gibi hakaret,tehdit v.s. için de savcılığa suç duyurusunda bulunabileceğiniz gibi aynı zamanda iddialı fiiller için müvekkiliniz de 6284'e dayalı tedbir talep edebilir.
İtiraz ederken talebinizi terditli yapmanızı öneririm.Tedbirin tümden kaldırılması, olmazsa fiili duruma uygun olarak tedbir adresinin değiştirilmesini talep edebilirsiniz.
Terk nedeniyle boşanma davasına gelince;tarafların biraraya gelme ihtimali bulunuyor mu bilmiyorum.Bana öyle geliyor ki terk eden eş, terkini haklı kılmak için sebep yaratıyor.Müvekkiliniz de eşiyle bir araya gelmek konusunda istekli değilse ihtar göndermek faydasız ve samimiyetsiz olacaktır.Bu koşullar altında genel sebeplere dayanmak daha doğru gibi geliyor.Dosyayı bilmeksizin yorum yaparak sınırı aştım mı bilmiyorum.Şayet öyle ise forum yöneticisinden mesaj bekliyorum.
İyi çalışmalar...