Mesajı Okuyun
Old 04-08-2012, 10:55   #8
av.kadirpolat

Alıntı:
Yazan egemen48
baro ile görüşmek lazım,fakat dedigim gibi barodan gelen yazı dahi süre gectikten sonra bana geldi,ben davalıya ne zaman teblig oldugunu bilemem neyse.sizin ihtimalleriniz neler

Biz avukat olarak "her şeyi bilmek zorundayız" (!!!) Müvekkilin bilmediği konuları da bilmek zorundayız (!!!) (işin latifesi bu)

1-Karşı dava konusunu iyi düşünün;

2-Tanık delili için bence kanuni süreniz, ön inceleme duruşmasından itibaren 2 haftalık süreye tabi. Bu anlamda bu hakkınız için diretin;

3-Hakimin resen yapması gereken delil tespitlerinde mahkemeyi yönlendirmeye çalışın;

4-Tedbir nafakası ve velayet hususu, kamusal düzeni ilgilendirdiğinden, bu konudaki taleplerinizde ısrarcı olun;

5-Mahkemeden davaya dayanak olmamakla birlikte, delillerinin toplanması hususunda talepte bulunun;

6-Davanın kabulü halinde, kusur oranlaması yapılmasını isteyin;

7-Davacı daha fazla kusurlu bulunup da buna rağmen dava red edilir ise, (-ki bunun için caba göstermeniz yerinde olacak) yardım nafakası ve tazminat davasına yönelik dava hakkının olduğunu müvekkiliniz ile paylaşın.

8-Şuan için sizin için en önemli ise, müvekkiliniz kendi başına bir karşı dava açsın. (ozaman sizin barodan izin almanıza gerek yok) dava dilekçesinde karşı tarafın boşanma davasından bahsederek, davaları birleştirilmesini istesin. diğer ihtimallerde, hakim pek umursamayabilir. işinizi şansa bırakmadan 8.ihtimali değerlendiriniz.