Mesajı Okuyun
Old 16-07-2012, 19:47   #1
Konuk

Varsayılan babası oğlumu alabilirmi...

iyi akşamlar
çok zor durumdayım... 2001 yılında kendimden 33 yaş büyük ve evli bir adamla 7 yıl süren bir birliktelik yaşadım 2003 yılında oğlum oldu 2007 yılındada ayrıldım 2008 yılında resmi nikahlı bir evlilik yaptım ama oğlumun babasından korktuğumdan 1 ay sonra boşandım zira ailemi çok rahatsız etti ve annemde korkusundan çok baskı yaptı bana daha sonra hayat benim dedim ve aynı kişiyle yeniden evlendim bu evlilikte 1 yıl sürdü yine korkudan ayrıldım,bu arada kardeşlerim oğlumu babasının yanına götürdüler zaman zaman kardeşimle yaşadığım bir anlaşmazlık sonucu ben götürüp gwtirmeye başladım çocuğu istedi bana şart koştu onun yaşadığı memlekete yerleşmemi istedi ilk başlarda kesinlikle karşı çıktım ama sonra bir şans diyerek bedensel bir beklentiside olmayacağına inanarak a.dan m.ya gittim lakin bende oğlumda sadece 1 okul dönemi dayanabildik herhangi bir ilişki söz konusu olmadı aramızda daha önce evlendiğim insanla yeniden görüşmeye başladım ve döner dönmezde evlendim bunu öğrenince oğlumun babası bana velayetin değişimi için dava açmış;çocuğum 6 yaşına kadar benim kütüğümdeydi 6 yaşında babası tanıdı benden çocuğu alacağını iddia ediyor gerekçe olarakta evliliklerimi ve geçmişte yaptığı maddi yardımları öne sürüyor bu konuyla alakalı bir kaç sorum olacak 1.evliliklerim benim ahlaksız yaşadığımımı gösterir.2. bana vermiş olduğu paraları tekrara alacağını söylüyor yasal bir hakkım varmı.3.dava m.da ben a.da yaşıyorum ne yapabilirim 4. oğlum şu an 9 yaşında velayetini alma şansı varmı nasıl bir yol izlemeliyim şimdisen çok teşekkür ederim iyi çalışmalar...