Mesajı Okuyun
Old 12-01-2012, 17:54   #7
janveljan

Dikkat

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Refah ve huzur arttıkça her sabah başka bir ilde/ilçede hukuk fakülteleri açılmaz. Açılsa da herkes gidip hukuk fakültesine başvurup, hukukçu olmak istemez. Hukukçu sayısı azalır. Hukukçu sayısı azalınca avukat sayısı da azalır. Avukat sayısı azalınca avukatın alacağı ücret artar. vs vs…

Bunlar birbirine bağlı şeyler.

Özetle, sanıldığının aksine refah ve huzurun arttığı yerde avukatın kıymeti ve geliri artar.

değerli dostum Av.Mehmet Saim Dikici,

Bizim cinin sihirli değneği dirlik ve essenliği sağladığından toplumda huzurun artacağı düşünülse bile,bu sayede refahın artacağı konusunda şüphelerim var.(Gerçi özelllikle güzel memlekteimizde hırsızlık ve yolsuzluğun bitmesi ile genel refahta mutlaka bir artış olur)

Ancak asıl önemlisi her ilçe de hukuk fakültesi açılıp açılmamasının konumuza direk bir etkisi yok.

Masaya vurduğunuzda icra,dosyaları,ceza dosyaları ,boşanma dosyaları sıfırlanacak.Ortada pasta kalmayacak ki,hukuku fakültelerinin artışı yada azalışı önem arzetsin.

Son cümlenizdeki avukatın önem ve gelirinin artacağı görüşünüze katılamıyorum.(Kurguyu ben yaptım ve dosyalar sıfırlanınca avukatın geliri artmaz,kaç tane fakülte kapanırsa kapansın.maalesef bu böyle )