Mesajı Okuyun
Old 10-01-2012, 14:01   #39
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Değerli ve saygıdeğer meslektaşlarım; söylediklerinize aynen katılıyorum. Bir davayı bu kadar kişiselleştirmek ve karşı taraf vekilini hasım gözüyle görmek niye? Bu soruların cevabını ben bulamıyorum? Ama sanırım bu cevabı bilenler bu şekilde davranmaya devam edenler.

Şimdi, hem baroya hem savcılığa şikayetler yapılacak belki hem idari hem adli işlem yapılacak , belki pişman bile olunabilecek sözler sarfedildiği sonradan farkına varılacak.

Dilekçelerimde hiçbir vakit karşı taraf vekilinin ağzını adıma almak bir yana davalı/davalı taraf dışında dahi kelime kullanmamaya dikkat ediyorken bazılarının bizzat avukatı yani meslektaşını karşısına alıyor olması bana çok garip gelen bir durum.

Umarım bu sayfalarda yapılan paylaşımlar bu tür davranışların önünü kesecek fren sistemi görevi görürler.
Sayın eXistenZ;

En uygun yaklaşım tarzı sanırım sizin ve bu başlık altında daha önce görüşlerini paylaşan meslektaşlarımızın ifade ettiği gibi davacı vekili/davalı vekili yerine davacı taraf/davalı taraf ifadelerini kullanmak ve "hukukçuya yaraşır" bir üslup takınmak olmalı

Saygılarımla..