Mesajı Okuyun
Old 14-12-2011, 18:13   #7
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan karmasha
Sayın meslektaşlarım tecrübelerinizle bana yardımcı olursanız çok sevinirim.Site içerisinde anlatacağım somut olayla ilgili görüşleri araştırdım ama bulamadım.Bu konunun devamı şeklinde; ilgili somut olayda kiracı ile ev sahibi arasında yazılı bir sözleşme yok ve kiracı ne kadar kalacağını söylemeden ev sahibi ile anlaşarak evde yaşamaya başlamış ,üç ayın sonunda da anahtar teslim etmeden gitmiştir.Bu arada evde üç ay kadar hiç tanımadıkları bir kişi yaşamıştır.O da şu an gitmiş ve ev boştur.Ev sahibi ilk kiracısını gördüğünde anahtarını istemiş o da bir başkasına verdiğini söyleyerek oralı olmamıştır.Bu arada hiç kira ödememiştir.Ev sahibi ödenmeyen kiraları istemiyor.İstediği evini kullanmak ancak içeride kiracının bir adet çekyatı varmış.Bu durum da yukarıda bahsedildiği gibi sözlü de olsa kira akdinin varlığını kabul edip tahliye davası mı açmalıyız yoksa sadece mahkemeden evin boşaltılmış olduğunun tespitini isteyebilir miyiz? Şimdiden teşekkür ederim.

60 gün geçmediyse 3091 S.K.; geçtiyse fuzuli işgal, derim. Kiracılığını tanırsanız, sorunu büyütürsünüz.