Mesajı Okuyun
Old 08-01-2007, 05:55   #7
minee.mine

Doğrusu, ailenin gerekçelerini okuyana kadar tepkiliydim . Fakat bazen mevcut durum düzeltilemiyorsa örn: hastayı iyileştiremiyorlarsa; hasta ve aile için hayatı daha yaşanabilir bir hale getirmek en doğrusu.
Dışardan bakıp, çocuğun insan ve bir kadın olarak hakları ve bedeni üzerinde kafalarına göre karar verip kendi hayatlarını kolaylaştırmak istiyorlar demek çok kolay fakat bu durum normal bir durum değil . Bu çocukda normal bir yaşam sürmüyor. Bu operasyonlar neticesinde 24 saat yatağa bağlı kalmak zorunda olmayacak, daha küçük olduğu için hem bakımı daha kolay olacak hemde aile onu evde bırakmak zorunda kalmadan hayata devam edebilecek. Tabi bu arada yatağa bağlı bir hastanın bilinçsiz bir şekilde gereksiz yere regl sancısı çekmesi, tacize açık oluşu dolayısı ile oluşabilecek hamilelik neticesinde maruz kalacağı kürtaj veya doğum çok daha acı olacağı için de ailenin tamamiyle çocuklarının iyiliğini düşünerek hareket ettiklerini düşünüyorum.
'' Damdan düşenin halinden en iyi damdan düşen anlar '' misali, aileyi ve yaşadıkları zorlukları bilmeden yargılamamalı diye düşünüyorum.

Saygılar