Mesajı Okuyun
Old 07-12-2011, 00:39   #7
Av.PUDY

Alıntı:
Yazan Demir71
Kiracıya kira akdinin hitamında iki haklı ihtar nedeni ile tahliye davası açılacağı konusunda ihtarname göndermenin gerekli olduğu kanaatinde olduğumdan feshi ihbardan bahsettim. Sorumu sorarken biraz karıştırdığımın farkındayım. Ancak bir kira yılının tespiti için mutlaka kira başlangıç tarihinin belirlenmesi gerekli.
Asıl sorun şu; kira artışının yapıldığı her tarih yeni bir kira yılının başlangıç tarihi olarak niteledirilebilir mi?

peki o zaman her sene kira artışı yaparken farklı bir aya denk gelecek şekilde mi kira artışı yapmış kşracı mesela geçen sene ocak ayında kşra artışı yapmış bu sene kasımda kira artış yapmış gibi görünüyor elinizdeki belgelerde? benim kanatime göre kira artış ayı hangi ayda yapılmışsa o tarih kira başlangıç tarihi kabul edilmelidir diye düşünüyorum kaldı ki her sene aynı ayda kira artışı yapmışsa bu düşüncem bana göre daha kesin gibi göründü gözöme ..aslında banka dekontları var demiştiniz kiranın bankadan ödendiği ilk dekonta da bakabilirsiniz kira akdi herhangi bir şekil şartına bağlı değildir. Sizin açınızdan sorun kira başlangıç tarihinin ispatı yönünden olacaktır. bu tarihi de her türlü delille ispat etmeniz olanaklı olcaktır