Mesajı Okuyun
Old 02-01-2007, 02:27   #3
Gemici

Nedenini tam olarak bilmiyorum, ama bazı haberleri okuduğumda veya bazı olayları duyduğumda nedense aklıma bazı türkü sözleri gelir ve bu sözleri, çoğu zaman farkında olmadan, tekrarlayıp dururum.

Forumdaki haberi haberi okuyunca aklıma gelen türkü: 'Ak çalının dibinde kavağa bak kavağa, sevdiğim gelin olmuş, duvağa bak duvağa.' Türkünün haberle bi ilşikisi var mı yok mu bilmiyorum, ama aklıma geldi işte. Bu ve buna benzer türküler aklıma inanılması zor olan bazı olayları duyduğumda gelir genelde. İsterseniz Sizde türküyü yüksek sesle okuyun ve okuduğunuz haberi düşünün. Türkü söylemekle, okuduğunuz haberin birleşiminin çağrışımından elde ettiğiniz sonucu yazarsınız eğer istiyorsanız.

Ben hiç bir şey söylemiyorum ve hiçbir iddiada bulunmuyorum, buraya aktarılan gazete haberinin yalancısıyım. Yalancısı olduğum gazete haberinde belirtilen gerekçeyi okuyunca da, aklıma nedense 'Dam üstünde saksağan, vur beline kazmayı' sözü geldi ayrıca.

Eğer haberde belirtilenler doğru değilse (ki doğru olduğundan şüphe etmek için ortada bir gerekçe yok) adı geçen mahkemenin ve/veya adalet bakanlığının haberi bildiren gazete haberini en azından tekzip etmesi ve haberin düzeltilmesini istemesi gerekirdi/gerekir. Yoksa 'mülkün temeli olan adaletimizin' beline bir kazma vurmamız ve adalet kavramının ruhuna bir fatiha okumamız gerekir.

Yakında (Alıntı):müdahile karşı görev gereği kendi yasaları tahtında ve gerektiğinde zor kullnama hakkına sahip olup, görev gereği müdahile müdahale etmelerinde sanıkların kanun hükmünü yerine getirmek amacı ile haraket etiklerinden"gerekçesi ile adam öldürenlerin suçsuz bulunduklarını okuyunca şaşırmıyalım.

Saygılarımla