Mesajı Okuyun
Old 07-10-2011, 18:25   #5
Av. Caner Arıcı

Alıntı:
Yazan Nil Şeker
Hem davalı hemde bizce temyiz edilen dosya Yazı İşleri Müdürünce Yargıtay 9.Hukuk Dairesine Gönderilmiştir.Dava konusu İŞ KAZASI SEBEBİYLE TAZMİNAT TALEBİDİR.Dosya Yargıtaya gideli tam tamına 1 yıl olmuştur.İnternet sitesinde yaptığım sorguda 9.Hukuk Dairesinin bir yıl sonra ele aldığı dosyayı görevsizlik kararıyla 21.Hukuk Dairesine gönderdiğini gördüm.
Müvekkilin boyundan aşağısı felç, yatalak ve çok hasta.Yüklü miktarda tazminat icra dosyasında, tehiri icra kararı sebebiyle yargıtay sonucu beklenmekte.Bu durum size sıradan bir olay gibi gelebilir ama bence çok dramatik ve acaip.Bu durum yatalak olan ve o paraya ümit bağlamış müvekkile nasıl izah edilir.Görevsiz olduğunu anlamak için 1 yıl bekleyen 9.hukuk dairesinden hesap soramayacağıma göre, yazı işleri müdüründen mi hesap sormalıyım.Sizce 21.hukuk dairesininde 1 yıl bekletme ihtimali var mıdır.Lütfen durumu bir tartışalım.Görüşlerinizi yazın.Teşekkür ederim...

Sayın Nil Şeker;

Suat Bey'e katılıyorum. Daha önce benzer durumla karşılaştım. Müvekkilinizin son sağlık ve maddi durumunu gösterir resmi belgeleri de ekleyip 21. H.D.'ne "bu sebeplerle dosyanın incelenmesinin öne alınması" konusunda bir dilekçe yazın ve bizzat görüşüp sunun. İşe yarayabilecektir