Mesajı Okuyun
Old 04-10-2011, 11:28   #21
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan eser_29
Sn. Ekici; Alıntı 1A'da görüldüğü üzere avukatlık mesleğini bırakması ve memurluğa geçmesi için bir sebep bulmak zor değil. Memurluk kıyak iş. Cumartesi-Pazar'ın var, saat 5:30'da işten çıkıp 6:30'da evde olabiliyorsun. Dayak yeme gibi bir durumla karşılaşman çok nadir, meslek riski-sorumluluğu yok denecek kadar az. Hele muhataplarının sus-pus ise bulunduğun dairenin kralısındır adeta.

Dokunmayın bana (yarama) dökecek çok şeyim var ortaya.
Üniversite öğrenciliğim döneminde 3 yıl memuriyet yapmış biriyim. Dolayısıyla memuriyetin ne olduğunu/olmadığını gayet iyi bilebilecek bir meslektaşınızım.

Memuriyetim ziraat teknisyenliği idi ve çok az riskle fazla çalışmadan maaşımı alırdım. Kimilerini rahatsız etmeyebilecek olan bu durum beni rahatsız ederdi. Monoton, üretime herhangi bir katkı sağlamayan bir memur olmak açıkçası bana uygun değildi. İstifa edip stajımı başlattım. Birçok sıkıntı ve zorlukların ardından (maddi, manevi) şu an kendi işimi yapan bir avukatım ve mesleğimi seviyorum.

Bu bir tercih meselesidir. Görünen o ki, memuriyet yapmadığınız için pişman gibisiniz.