Mesajı Okuyun
Old 22-09-2011, 14:20   #37
by dinçer

Alıntı:
Alıntı:
Yazan by dinçer

HAGB den feragat yazısı almamış isem itiraz etmeme lüksünü kendimde göremiyorum.

İtirazınız kabul edilirse ve müvekkil cezaya çarptırılırsa bunu nasıl açıklayacaksınız? "Temyiz hakkını kazandım" demekten başka çareniz kalmaz.
Alıntı:

HAGB den feragat yazısı almamış isem

Sanık beraat ettiğinde, temyizden feragat dilekçesi almadıysa sanık vekili beraat kararını mutlaka temyiz etmek zorunda mı?

Hagb kararına itiraz yolu sanık için değil, müdahil içindir. Tıpkı beraat kararını temyiz yolunda olduğu gibi.

SYn Konyalı;

Yani olay nerelere geldi.Elbette bu dedikleriniz olmicak şeyler.

Ayrıca HAGB ye itiraz sonucunda verilecek karar az çok bellidir ve HAGB ye itiraz ile bu karar müdahale etmiş olmuyorsunuz.Netice itibariyle usuli şartların yerinde olup, olmadığı denetlenecektir.Ayrıca HAGB ye itiraz sonucunda hapis cezası çıkacaksa buna itiraz etmeyeceğimi daha önce ifade etmiştim.Yok para cezası ise de Müvekkil in durumunu elbette gözden geçiriyorum.Hem ayrıca ÖNCELİKLE MÜVEKKİL İLE İRTİBAT SAĞLAYIP KONU HAKKINDA BİLGİ VERİYORUM.İTİRAZ ETME DEMESİNE RAĞMEN FERAGAT YAZISI VERMİYORSA BU BENİM SORUNUM OLMAKTAN ÇIKMIŞ DEMEKTİR.

Müvekkil in görüşünü almadan itiraz ederim dediğim örnekler yok değil.Kaldı ki bunlardan bir iki tanesini yukarıda anlattım.Ancak bunlar da her zaman karşılaşılacak şeyler değil.

Bu arada yakın zamanda beraat eden bir müvekkilim var.Bİ DÜŞÜNEYİM BAKAYIM.TEMYİZ EDİP CEZA MI ALDIRSAM NE ))))

iyi çalışmalar
"yasak değil, serbest..." (by dinçer)