Mesajı Okuyun
Old 24-08-2011, 11:02   #3
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av. Oktay
Değerli meslektaşlarım,

Forumda yaptığım araştırmalarıma rağmen soruma hala net bir cevap bulmuş değilim.

Takip devam ederken borçlunun itirazı üzerine itirazın iptali davası açtık. Dava yaklaşılk 2 yıl sonra kesinleşti ve itiraz kaldırıldı. Şimdi mahkeme ilamını icra dosyasına koyup haciz işlemlerine başlamak üzereyken dosyanın İİK 78. madde gereğince takipsizlikten kaldırıldığını gördüm. İcra memurunun dediğine göre dosyayı yenilemem ve harç ödemem gerekiyormuş. Fakat zaten 2 yıldır mahkeme de olan bir dosya içinde ne gibi bir işlem yapabilrim ki dosya işlemden kaldırılmasın? Bu konuda sizlerin yorumlarını da bekliyorum. Saygılarımla..

Sayın Şeyma'ya katılıyorum. Onlarca defa itirazın iptali davası tecrübe ettik. Hiçbirinde böyle bir şey yaşamadık. Davayı gören mahkeme en az bir kere, icra dosyasını müzekkere ile müdürlükten istemiştir.Ben hatta daha da ileri giderek "görevi ihmal" suçunun işlenmiş olabileceğini de iddia ediyorum.

Ancak icra müdürlüğü yazılı olarak "işlemden kaldırma" kararı vermişse, re'sen kararından dönemeyeceği için, icra mahkemesine memur muamalesini şikayet edin.