Mesajı Okuyun
Old 21-08-2011, 17:32   #1
aryyel

Varsayılan tehiri icra haksız ek mehil

Arkadaşlar acil bi sorum var yardımlarınızı bekliyorum çok teşekkürler aradım sitede ama sorumun cevabını bulamadım bu yüzden yeni konu açıyorum

İşyeri ihtiyacı nedeniyle tahliye davası açtık tahliyeye karar verildi fakat temyiz ettiler.Tehir-i icra için 90 gün mehil aldılar.90 günlük mehil sonunda kararı getiremediler ve ertesi gün icrayla birlikte tahliye için gittik ve icra müdürü 1 hafta süre verdi boşaltmaları için .Karşı taraf ogün ek mehil istedi ve icra müdürü ek mehili ogün vermedi.Ellerindeki süreyle yargıtaya geldiler süre bitiminden 2 gün sonra ve eski mehili daha o gün işleme koymaya çalıştılar yani daha önce mehil gönderilmemiş dosyaya avukatları atlamış, unutmuş bilemiyorum yargıtay tabiki mehilin süresi geçtiği için vermedi ama aynı gün icrada 30 günlük ek mehil aldılar ve ertesi gün tehir-i icrayı dosyaya sundular.Bizde icra memur muamelesini şikayet ettik .Sorum şu sizce ek mehilin iptal şansı nedir ve bununla ilgili elnizde bir yargıtay kararı varmı...

1-90 günlük süre içinde ek mehil talebi yok
2-İlk mehil süresinde yargıtaya ibraz edilmemiş bile
3- Tahliye için gidip süre veren icra müdürü ertesi gün mehil için ek süre vermiş.Bu durum hukuka uygunmu tehiri icra müessesi bu kadar keyfimi .
4-İcra hukuk mahkemesinin işlemi iptal etme durumu olurmu biz davayı açtık .Kaybedersek temyiz edicem

Leyhe yargıtay kararı bulabilirsem dosyaya hemen yarın ibraz edicem.Bu şahsi bi davamız bu yüzden sizlerden acil yorumlarınızı bekliyorum çok teşekkürler