Mesajı Okuyun
Old 25-04-2011, 15:00   #1
av.suna

Varsayılan Gsm operatörünün sorumluluğu-Mobil İmza

Öncelikle vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.Ben bir konuda çok çıkmazdayım bir kaç üstada danıştım fakat fikir birliğine varamadık.
Sizlerden yardım bekliyorum.Olay şöyle:
Müvekkil mobil imza için yetkili bayiden başvuruda bulunuyor.Gsm operatörünün internet sitesinde işlemlerin en geç 2 hafta içinde tamamlanacağı yazıyor.Müvekkil 1 ay beklemesine rağmen sonuç alamıyor.Müşteri hizmetlerini arıyor.Müşteri hizmetleri çözülecek deyip 1 ay daha bekletiyor.Müvekkil müşteri hizmetleriyle sürekli iletişim halinde bu süreçte.İlk başvuru sırasında teslim ettiği evrakları tekrar istiyor müşteri hizmetleri.Müvekkil hepsini tekrar faxlıyor.Fakat yine sonuç yok.En sonunda öğreniyor ki bütün bu faxları bayiden göndermesi gerekiyormuş.Bayiden tekrar başvurunca aynı gün mobil imza aktif oluyor.Ama müvekkil mobil imzası olmadığı için beklediği bir işten oluyor.Ben müvekkilin zararlarını tazmin noktasında dava açacağım.Sormak istediğim görevli mahkeme Tüketici Mahkemesi mi yoksa Asliye Hukuk Mahkemesi mi?Ben BK.106 ya dayanmayı düşünüyorum.Ayrıca bu durumu ayıplı hizmet sayabilirmiyiz? Davalı olarak bayii ile beraber gsm operatörünüde mi göstermem gerek?Müşteri hizmetlerinin sorumluluğu için davalı kimi göstermem gerek?
Birazcık çok oldu sorularım galiba ama çok karıştı kafam. Yeni bir meslektaşınız olarak yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden TEŞEKKÜRLER...