Mesajı Okuyun
Old 27-01-2011, 23:43   #1
yaralı kuş

Varsayılan eşim ailemi görmeme izin vermiyor düğünden sonra hiçbirini görmedim . boşanma durumunda hukuksal haklarım nelerdir?

6 temmuz2010 da evlendim. düğünde iki aile arasında kavga çıktı.sebebi eşimin daha düğünde beni aileme göstermek istememesiydi. o günden beri ailemden kimseyi göremiyorum. kavga sebebiyle sinir kırizi geçirdim düğün gecesi.üzerimdeki düğün takılarını yatarken rahatsız etiği için çıkartıp eşime vermiştim. o da annesine vermiş. o günden sonra takıların yüzünü görmedim. yalvara yalvara 1 ay sonra alyansımı saatimi ve tektaş yüzügü alabildim. sonra kavga ettik ve şimdi alyansımı bile aldılar. ayrıca eşim sürekli bana hakaret ediyor. tüm bu sebeplerden dolayı ayrılmak istiyorum. yalız henüz 1 seneyi doldurmadım.nasıl boşana bilirim? ayrıca ceğizimi ve düğün takılarımı nasıl alabilirim? takıların bende olmaması durumunda takı merasiminin olduğu video yeterli mi? ayrıca ailemin bana taktığı bilezikleride aldılar ve bunların videosu yok onları nasıl alabilirim? ailemle görüşmeme izin vermiyor olmaları bir ayrılık sebebi için yeterli midir? ayrıca eşim evlendikten sonra benim öğrenim kredisi taksitlerimi ödemeye başladı. ödediği taksitlerin değer toplmınca meblayı benden talep edebilir mi? şimdiden yazacağınız cevap için eşekkür ederim.saygılar...