Mesajı Okuyun
Old 20-12-2010, 12:16   #1
Konuk

Varsayılan Edinilmiş malların paylaşılması gerekirken kaçırılan para ve araba

2006 yılından bu yana süren Boşanma davası süresince eşim emekli oldu ve bende işyerinden alacağı 28 bin tl gibi miktara dosya üzerinden İhtiyatı tedbir kararı koydurdum.Boşanma kesinleştiğinde yarı yarıya paylaşılması gereken bir paraydı bu ama eşimin Avukatı bu paranın paylaşılması gereken para olduğunu bilmesine karşılık benden gizli karar çıkartarak bu parayı elden takip emriyle almış.Eşimin üstünde hiç bir mal varlığı kalmadı onun önerisi doğrultusunda herşeyi kızlarının üzerine devretti,hatta evliyken alınan 2007 model arabayıda direkt kızı adına aldırdı.Kendi adına olan banka hesaplarınıda kapattırdı.4 yıllık mücadele ve bunca Kanun olmasına karşılık ben bu parayı nasıl alacağım?Benim haklarımın korunması gerkirken tek başına ve çaresiz bırakılmak mı Adalet bunu sormak istiyorum sizlere.Şu anda sadece Ssk dan aldığı 1.000 tl nin biraz üzerinde emekli maaşı olan kişiden hakettiğim ve benden kaçırılan paranın tahsili için ne yapacağım.Aylık 200 tl nafakı bile İcra ile maaşından kestirerek alabiliyorken,bunu nasıl alabileceğim.Bu 4 yıllık sürede bir çok davada hak kaybına uğratıldım.En son olayla tamamen çaresiz bırakıldım.Bu süre içerisinde sağlığımı,işimi de kaybettim.Ne yapabileceğim hakkında önerilerinizi bekleyeceğim.Çalışmalarınızda kolaylıklar dileği ve saygılarımla