Mesajı Okuyun
Old 06-10-2010, 11:37   #1
ngonge67

Varsayılan Parasız Bırakmakla Tehdit Etmek Ekonomik şiddet

merhaba. öncelikle böyle bir site ve hizmet için emeği geçen herkese teşekkür ederim.benim bir sorum olucak. fikrinizi istiyorum.9 yıl önce eşim ile bir tartışma sonrasında, eşim beni dövdü. bıçak ile üzerime yürüyerek öldüreceğini söyledi.bağırma seslerine komşularımız geldi ve polis çağırdı. o anki sinirle şikayetçi oldum. karakola gittik.ankaradan bir heyet geldiği için eşimi nezarete attılar ve ankaradan gelen heyet başkanını eşim tehdit etti.davayı geri çektiğimi beyan edip imza altına alıp eşimi çıkardım çünkü pişmandı bir daha tekrarlanmayacağını söyledi.fakat karakoldan çıkınca arabasına binip beni bıraktı orada. eve gittik. o gün bugündür eve dönmüyor. başka bir kadınla yaşıyor. resmi olarak evliyiz biri18 diğeri 17 yaşında 2 kızımız var. bize ayda 300 tl para veriyor, kira , elektrik ve suyu ödüyor. 4 ayda bir kuru kumanya yardımında bulunuyor. bunun dışında bizimle bir bağı yok. 2 adet arabası var biri dostunun üstüne diğeri arkadaşının. aylık 1600 tl emekli maaşı var. 18 yaşındaki kızım üniversiteyi kazandı fakat yurda yerleştirmek istemiyor. evi taşıyayım orada yaşayın diyor. bundaki amacı , evin kontratını benim adıma yapıp antalya ya yerleşip bize bakmamak. en son kızıma söylediği şu ; seçim sizin ya evi taşıyın yada size bakmayacağım. elimde tehditlerini içeren bir telefon görüşmesi kaydı var. ayrıca eşimin kız kardeşinin , birkaç komşumla beraber otururken çekmiş olduğum ses kaydıda mevcut. bizi beş parasız bırakmakla tehdit ediyor. ben boşanma davası açıp , kızlarımı korumak için uzaklaştırma cezası verdirmek maksadıyla şikayette bulunsam eşim için neler olabilir hukuki olarak ? boşanma davasında nafaka vs. talep edebilirmiyim ve edersem ne kadar alırım? 9 yıldır ayrı yaşıyoruz. çocuklarının doğum gününü bile unutan bi insan bu adam. kendi kızını dövmekle tehdit eden biri. lütfen bana yardımcı olunuz. şimdiden teşekkür ederim.arabayı kendisinin alıp dostunun üstüne yaptığını ses kaydında itiraf ediyor. bunlar delil niteliği taşırmı? mahkemede kullanabilirmiyim ?