Mesajı Okuyun
Old 04-08-2010, 18:10   #1
esin genç

Varsayılan boşanırken haklarımı nasıl korurum?

iyigünler değerli hukukçularımıza sorum:
5 yıllık evliliğimi sonlandırmak üzereyim..eşim sorumluluk alamayan şiddet ve baskı ile ilişkilerimizi yürütmeye çalışan bir insan.. evde her konuda bana baskı yapıyor kesinlikle beninde iradem olabileceğini kabul etmiyor emirlerine eksksiz itaat etmemi bekliyor...uymadığımda ve sözlü olarak karşılık verdiğimde ise şiddete başvuruyoır toplum içinde rencide idici davranıyor ailesiyle bir arada iken beni dışlıyor..sevgi saygı duymuyor.. artık evliliğimiz çekilmez bir hal aldı 3 yaşında bir kızım var...son olarak ciddi şekilde tartıştık..tehditlerine sözlü kaşılık verdiğim için çocugumun gözleri önünde şiddete maruz kaldım...darp raporu almadım ama..bu şartlar altında benden ikinci çocuğu yapmamı istiyor..bende ilişkimiz düzelmeden böyle bir şey olmayacağını sevgi saygıyı tahsis etmeden sağlıksız bir ortama ikinci cocugu getiremeyeceğimi söyledim...bu yüzden beni evden kovdu..çocuk yapmazsan (küfürlü ifadeler kullanarak)git dedi.durrumdan ailemi haberdar ettim ve şuan onların yanında kalıyorum...boşanmak ve çocuğumun velayetinide almak istiyorum.. ayrıca evliliğimiz süresince bir ev sahibi olduk.. ben çalışmıyorum ..bu evi annesinin üzerine geçirdi annesinin hiçbir geliri yok yani ev alabilecek durumda değil bunu ispatlayabilirmiyim..bu ev üzerinde hak talep edebilirmiym... yardımcı olursanız çok sevinirim